Erzin Rehberine Hoş Geldiniz - 01 Haziran 2020, Pazartesi

Yumurtalık’ta Su Sevinci

10 Ağustos 2012
1.140 kez görüntülendi

Yumurtalık’ta Su Sevinci

ADANA – Yumurtalık Belediye Başkanı Turgut Erişmen Ana depo yakınında bulunan artezyen suyunun şehir izale hattına bağlanması töreninde vanayı açarken duygu ve hüzünlü anlar yaşandı.

Yumurtalık Belediye Başkanı Turgut Erişmen Şöyle konuştu; çok kısa bir sürede hiç bir firmadan destek ve katkı almadan belediyemizin imkânlarını seferber ederek sondaj kuyuları açtırdık. Şansımızdan ilk kuyudan 14.İnçlik artezyen suyu çıktı. Saniye de 12-14 litre arası suyu ana depoya verecek pompamızda çalışmaya başlıyor. Elimiz de Yedek trafomuzun da olmasından dolayı bize fazla maliyet getirmedi diyerek sözlerini sürdürdü. Hali hazırda bulunan su şebekemizde şu an için sorun yok, ama sorun olursa da fazla endişeye kapılmayız çünkü yedeğimizde bulunan bu hat su kesintisini halkımıza hissettirmeyecektir. Ayrıca bu bulunan yeni suyu ilk tadan ben oldum oldukça yumuşak ve tadını çok güzel buldum. Önümüzdeki hafta içerisinde ise suyun (ph) değerini ölçtüreceğiz, Zira Çatalan suyundan vazgeçmemiz söz konusu olamaz. İleriye dönük sorunların yaşanmaması için çatalan suyuyla iliğili çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiğini kaydetti.

Öte yandan Yumurtalık İlçesinin su sorununu özel firmalar sondaj kurarak çözeceklermiş gibi havanın yaratılmasına da çok üzüldüklerini hatırlatan”Erişmen” her şey belediyenin imkânlarıyla yapılmıştır halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun diyerek vanayı açtı.