Erzin Rehberine Hoş Geldiniz - 31 Mayıs 2020, Pazar

Erzin’i  Resimleri İle Dünyaya Tanıtmak İstiyor

25 Mart 2016
901 kez görüntülendi

Erzin’i  Resimleri İle Dünyaya Tanıtmak İstiyor

Hatay’ın Erzin İlçesinde çocukluğundan bu yana resme merakından hiç vazgeçmeyen market işletmecisi Erhan Özden eserlerini büyük kentlerde ve yurt dışında kişisel sergilerle sanatını ve ilçesini tanıtmak istediğini söyledi.

Erzin’de 1972 yılında doğan ve yaşadığı şehirde market işletmeciliği yapan Erhan Özden, kendini bildiği günden bu yana resim yaptığını ifade ederek “İçimde aşırı bir resim yapma isteği vardı. İlkokuldayken okulumu Hatay birincisi yaptım. Resim çizmek şu anda benim hayatım” dedi.

Öğretmenlerinin de yönlendirmesiyle resimde kendini geliştirdiğini anlatan Erhan Özden “TRT 2’de Bob Ross çıkardı eskiden, onu izleyerek resme olan hevesim daha da arttı. Ayrıca bizim buraya bir ressam abimiz geliyordu, onun açtığı kursa iki sene gittim, işin tekniklerini öğrendim. İnsan, hayvan figürü tablo çizim eğitimini aldım. Eskiden Bob Ross tarzı resimler yapıyordum. Doğa resimleri ağaç, kulübe çam, böyle şeyler yapıyordum” diye konuştu.

Kişisel ilk sergisini açtığını, ondan önce, birlikte kurs aldığı hocasıyla üç-dört ortak sergi düzenlediğini belirten Özden “Bu sergiler Erzin dışında da oldu. Ancak bundan sonra kişisel sergiler düşünüyorum. Yaşadığım şehirde, çevre büyük illerde mesela Adana gibi daha çok açılmak istiyorum. Biliyorsunuz burası küçük bir ilçe, hatta Avrupa’da dahi sergi yapmak isterim. Buralarda şehrimizi, ülkemizi resimde temsil etmek gibi resimde biraz geniş düşünüyorum şu an. Keşke dışarıda ülkemi temsil edebilsem” şeklinde konuştu.

Haber: Adil Coşkuner/Erzin