Erzin Rehberine Hoş Geldiniz - 01 Haziran 2020, Pazartesi

Çöplükte erkek bebek cesedi bulundu

28 Ağustos 2012
1.295 kez görüntülendi

Çöplükte erkek bebek cesedi bulundu

OSMANİYE – Osmaniye’de çöp depolama alanında geri dönüşüm için cam, plastik ve metal toplayan kadın, poşet içinde yeni doğmuş Bebek cesedi buldu. Osmaniye polisi, bir günlük olduğu belirtilen erkek bebeğin ölümüyle ilgili soruşturma başlattı.
Yaveriye Mahallesi Alahanlı mevkiindeki çöp döküm alanında yeni dökülen çöp poşetleri arasında geri dönüşüm için plastik, cam ve metal toplayan 40 yaşındaki Nuray Arar, siyah renkli bir poşeti açtığında içindeki Bebek cesediyle karşılaştı. Nuray Arar, kendisi gibi plastik toplayan Ramazan Arslanoğlu ile birlikte polise ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis ekibi, erkek bebeğin bulunduğu yeri güvenlik çemberine alıp, Cumhuriyet Savcısı’na bilgi verdi. Bir günlük olduğu tahmin edilen çıplak durumdaki Bebek cesedi savcının incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Polis, bebeğin ölümü ve çöpe atılmasıyla ilgili kişilerin bulunması için çok yönlü çalışma başlattı.
Bebek cesediyle karşılaşınca şoke olan ve büyük üzüntü yaşayan Nuray Arar, “Cani anne çocuğun göbeğini kendi eliyle kesmiş, poşete koyup bağladıktan sonra çöpe atmış. Cesedin 1- 2 günlük olduğunu tahmin ediyorum. Sanki canlı gibiydi. Lanet okuyorum o bebeğin annesine. Poşeti açtığımda çok korktum ve hemen arkadaşların yanına gittim. Polise haber verdik” dedi.