Erzin Rehberine Hoş Geldiniz - 21 Ekim 2019, Pazartesi

Başkan Kara, hal esnafıyla kahvaltıda buluştu

4 Aralık 2013
1.084 kez görüntülendi

Başkan Kara, hal esnafıyla kahvaltıda buluştu

Osmaniye Yeni Sebze ve Meyve Hali esnafları, hal binasında Belediye Başkanı Kadir Kara’ya kahvaltı verdi. Başkan Kadir Kara’nın adaylığını tebrik etmek için bu kahvaltıyı tertip ettiklerini ifade eden Sebze ve Meyve Komisyoncular Odası Başkanı Murat Yalçın, yıllardır verilen sözler sadece Kadir Kara döneminde karşılığını bulduğunu söyledi. Yalçın, “Bugün belediye başkanımızı kahvaltıya çağırmamızdaki amaç sayın belediye başkanımızın adaylığını kutlamaktı. Ben tüm esnaflarım adına sayın başkanımızın adaylığını kutluyor, kendisini tebrik ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Bize uzun zamandır hasret kaldığımız sebze halini yaptı. Kadir Kara da bize söz vermişti. Söz bu dönemde karşılığını buldu. Başkanımız sözüm söz diyordu ve sözünü yerine getirdi. Biz de bu hale taşınmak için biraz acele ettik. Halimizin ufak tefek eksiklikleri var. Bunları başkanımıza ilettik. En kısa süre içerisinde bu eksikliklerin giderileceğine eminim” şeklinde konuştu.

KADİR KARA: BU HALİ HEP BİRLİKTE YAPTIK
Başkan Kadir Kara, hal esnaflarına davetten dolayı teşekkür etti. Yeni hali esnaflarla ile birlikte hep beraber yaptıklarını dile getiren Başkan Kadir Kara, hiçbir zaman ben yaptım oldu mantığını taşımadığını söyledi. Yeni halin yer seçiminden, projesine kadar yasal çerçeveler içerisinde devamlı olarak hal esnafı ile birlikte karar verdiklerini dile getiren Başkan Kadir Kara, yapılan her hizmette eksikliklerin olacağını ve dile getirileceğini ancak takdir etmeninde, hayırlı olsun demenin de bir erdem olduğunu hatırlattı.
SEBZE HALİ, KÖPRÜ İLE E-5 KARAYOLUNA BAĞLANACAK
Yeni halin Osmaniye için 50 yıllık bir özlem olduğunu ve bu özleme bu dönemde her kesimin desteği ile sonuçlandırdıklarını söyleyen Başkan Kadir Kara, “Allah nasip ederse, Osmaniyeli hemşehrilerim bu görevi bizlere layık görürse, nasıl 50 yıllık özlemi sonlandırdıysak, yine birlikte el ele vererek halin önünden geçen yolu duble yol haline getireceğiz ve halin karşısından bir köprü yaparak E-5 karayoluna bağlantı sağlayacağız.” dedi.