Erzin Rehberine Hoş Geldiniz - 01 Haziran 2020, Pazartesi

25 yıllık memurun büyük azmi

26 Temmuz 2012
1.117 kez görüntülendi

25 yıllık memurun büyük azmi

ERZİN – Tarım ve Gıda bakanlığı na bağlı Erzin ilçe tarım müdürlüğünde bilgsayar işletmenliği memurluğu yapan engelli 25 yıllık memur Hasan Karaçal azim etti ve Ankarda geçen ay girdiği ünvan değişikliği imtİhanında Türkiye 1.si oldu ve 33 branşlık elektirk ve eletronik dalında girdiği sınavda ise 97 puan alarak Türkiye çapında 3.lük aldı.

1987 yılında üniversiteyi bitiren Hasan karaçal,uzun yıllar İDÇ bünyesinde bilgisayar işletmecisi olarak görev yaptıktan sonra rahatsılığından dolayı tayin olduğu Erzin tarım ilçe müdürlüğünde başarıl çalışmalar yaparak beğeni kazandı ve geçen Haziran ayında Ankara da Gıda ve tarım bakanlığı bünyesinde yapılan ünvan değişiklği imtihanında başarılı olarak Türkiye 1.ci olmayı başardı, ayrıca kendi branşı olan elektrik dalında içine alan 3 3 branşda yapılan 2. sınavdada 97 puan alarak Türkiye 3.sü oldu.

Erzin ilçe tarım müdürlüğünde çalIşan mesai arkadaşları Hasan Karaçalın Ünvan değişikliği sınavında aldığı başarılı sonuçtan gurur duyduklarını ve ancak bu başarı azimli çalışmanın sonucunda ortaya çıkar diye yorum yaptılar ve arkadaşları Karaçalı bu başarısından dolayı tebrik ettiler.